Az asszisztens hölggyel már előzőleg megbeszéltem, hogy kik is vagyunk, Feféről mit kell tudni és így adjon időpontot, hogy nem is olyan egyszerű a helyzetünk.
Szerencsére ahogy odaértünk, azonnal hívott is minket be, megnézte, majd szólt a doktornőnek, hogy nézzen Ő is rá Fefére.
A pupillája alig reagál (még), követni nem követ (még), a kereső szemmozgás meg ugye van 🙁
Csepegtetés utáni vizsgálat azt mutatta, hogy szervi baj nincs szerencsére, így a szem mint szerv tökéletes. A látóideg az ami szemmel láthatóan is sérült. A látóideg normális színe olyan szép rózsaszínes, Feféé fehér. Ami jó a rosszban, hogy ez egyszer, a születés alatt elszenvedett oxigénhiány miatt károsodott és tovább nem romlik, fejleszthető,sőt kell is fejleszteni, amire később visszatérek.
A doktornő és az asszisztens nagyon kedvesek voltak, elmondták hogy most biztosan nem kell szemüveg hiszen semmi értelme. Egyenlőre nem tudjuk mit láthat, de ami biztos, hogy erős fényre reagál a kis fényre viszont simán elalszik és fel sem kelti az érdeklődését. Rövid ideig fixál, de nem követ. Ami még rossz hatással van a látásra az az epilepszia gyógyszer, mert ugye az tompít, nyugtat pont nem a legjobb a látásra, de már legalább epis roham nincs, ezzel viszont a figyelme sokat fejlődött. Lesz ősszel egy Vep vizsgálat kontrollal egybekötve, meglátjuk addig mennyit változik, fejlődik a kisember.
Fejlesztési ötletek:
Sötétben:
Lámpa, ami mehet a szembe is, de ekkor ne használjunk erősen világító lámpát, mert az a cél hogy felfigyeljen a gyermek és nem az hogy elforduljon.
Színes műanyag poharak vagy tálkák megvilágítása, ezek követése, játszás a fényekkel.
Fényekkel játszás. Elő lehet venni a karácsonyi égőket. Lehet az égőket szépen egy sorban kiteríteni és szépen kússzon, másszon, sétáljon el mellette.
Világosban:
Itt nincs korlátozás, lehet bármi 🙂
Pl: fekete-fehér táblák/ábrák figyelése (ezeket könnyebb látni, ilyen képeket tudok küldeni), csomagolópapír ami jól csillog, hangot adó játék ami a figyelmet is felkelti és így ingerli a látást is, erős színű plüssök/játékok, sok-sok mozgás, beszélgetés, hinta, úszás/víz. Tényleg nincs határ, csak egy nagyon gyengén látó gyereknél az erős ingerek azok amik biztosabban bejutnak az agyba és fel is fogja a gyermek hogy lát. Igen, a látást fel kell dolgozni agyilag. Mehet a mese is természetesen. Nem kell azonnal az embernek rohannia a boltokba és egy valag pénzt kifizetni eszközökre, egyszerűen vegyük elő az otthoni dolgainkat.
Lehetetlen nincs, fejleszteni addig lehet amíg az ember él 🙂
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: